بام امنیت ترکیه اردوغان کشورهای دیگر

بام: امنیت ترکیه اردوغان کشورهای دیگر کشورهای عربی رجب طیب اردوغان وزیر امور خارجه اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل با گردان زنان داعش آشنا شوید

از مهم‌ترین زنانی که جهت تروریست‌های زن داعش فتوا صادر می‌کنند، ایمان البغا هست. ایمان در سال ۲۰۱۴ بعد از کنار گذاشتن تدریس در دانشگاه الدمام عربستان سعودی به گ

با گردان زنان داعش آشنا شوید

با گردان زنان داعش آشنا شوید

عبارات مهم : گردان

از بااهمیت ترین زنانی که جهت تروریست های زن داعش فتوا صادر می کنند، ایمان البغا هست. ایمان در سال ۲۰۱۴ بعد از کنار گذاشتن تدریس در دانشگاه الدمام عربستان سعودی به گردان الخنساء پیوست.

به گزارش العالم ؛گردان الخنساء متشکل از زنان عضو داعش در فوریه سال ۲۰۱۴ در شهر الرقه ایجاد شد. این گردان یکی از بااهمیت ترین گردان های فعال در حوزه مسایل اجتماعی در داعش است که مدت ها است در مناطق تحت سلطه داعش فعالیت می کند.

با گردان زنان داعش آشنا شوید

این گردان بعد از آن تشکیل شد که ارتش آزاد سوریه عملیاتی تروریستی را با پوشش زنان در مناطق تحت سلطه داعش انجام داد. این گردان از مجموعه های مختلفی نظیر ام ریحان یا ام عمارة تشکیل شده است هست. مأموریت ام عمارة جذب عنصرهای مبارز و زنان و دختران نوجوان از اروپا در اینترنت است.

در ژانویه ۲۰۱۵ نخستین بیانیه این گردان تحت عنوان “زنان دولت اسلامی” منتشر شد که در آن از نقش زنان در سازماندهی تازه داعش خبر می داد. در همان سال سندی با عنوان ” زنان در دولت اسلامی، توضیح و بررسی شرایط” منتشر شد. در این بیانیه آمده است که سن شرعی ازدواج دختران جوان با عنصرهای تروریستی داعش ۹ سال است!

از مهم‌ترین زنانی که جهت تروریست‌های زن داعش فتوا صادر می‌کنند، ایمان البغا هست. ایمان در سال ۲۰۱۴ بعد از کنار گذاشتن تدریس در دانشگاه الدمام عربستان سعودی به گ

ندی القحطانی زن سعودی ملقب به اخت جلیبیب مورد اعتمادترین زن در نزد ابوبکر البغدادی سرکرده داعش مسئولیت تأسیس گردان الخنساء را در شهر الحسکه بر عهده گرفته بود. او در کنار “ریما الجریش” ملقب به ام معاذ این مسئولیت را دنبال می کرد. ریما مسئول جذب زنان و دختران از طریق فضای اینترنت بود.

یکی از نیرومند ترین زنان حاضر در گروه تروریستی داعش ام سلیمان هست. او زنی عراقی است که مسئولیت فرماندهی “الحسبة النسائیة” در استان دیرالزور سوریه را بر عهده داشت. در موصل این مأموریت بر عهده ام الولید بود که اصالتی ازبک داشت و بیمارستان ابن سینا را به عنوان مقر فعالیت خود گزینش کرده بود.

از بااهمیت ترین زنانی که جهت تروریست های زن داعش فتوا صادر می کنند، ایمان البغا هست. ایمان در سال ۲۰۱۴ بعد از کنار گذاشتن تدریس در دانشگاه الدمام عربستان سعودی به گردان الخنساء پیوست تا یکی دیگر از کسانی باشد که از زیر پرچم وهابیت سعودی به داعش پیوسته و به یکی از عنصرهای تأثیرگذار آن تبدیل شده است هست. او نیز مسئولیت جذب نیروهای تازه از طریق فضاهای مجازی و سایت های اجتماعی را بر عهده داشت. دختر او به نام احلام الزعیم نیز به عنوان شاعر داعش فعالیت می کرد. یکی دیگر از زنان خارجی که در این گردان مشهور شد، تالی جونز خواننده رپ انگلیسی بود که نام خود را “ام حسین” گذاشته بود.

با گردان زنان داعش آشنا شوید

پیوستن به این گروه تروریستی نیازمند داوطلب شدن در اردوهای آموزشی مشمول بر دروس دینی، آمادگی جسمانی و استفاده از سلاح هست. هر فردی که در گردان های الخنساء عضویت داشته باشد حقوق ماهانه دریافت می کنند و تابعیت خارجی یکی از بااهمیت ترین شاخصه های زیاد کردن حقوق است.

زنان تروریست همواره با خود سلاح و دستبند و بی سیم حمل می کنند. از مأموریت هایی که بر عهده این زنان گذاشته می شود ، نظارت و بازداشت و مجازات زنانی است که مخالف دستورات داعش عمل می کنند. آنها همچنین زنان شهروند مناطق متفاوت را جهت بهره کشی های جنسی سرکردگان و تروریست های داعش می ربایند.

از مهم‌ترین زنانی که جهت تروریست‌های زن داعش فتوا صادر می‌کنند، ایمان البغا هست. ایمان در سال ۲۰۱۴ بعد از کنار گذاشتن تدریس در دانشگاه الدمام عربستان سعودی به گ

زن در ادبیات مبارزاتی داعش تنها یک مبارز نیست، بلکه یک همسر و خدمتکار و نامه رسان و صادر کننده احکام ضد زنان و اجرا کننده این حکم ها است.

در سال ۲۰۱۵ آکادمی انگلیسی گفت وگوی استراتژیک پژوهشی را انجام داده و در آن تعداد مبارزان زن فعال در گروه تروریستی داعش را ۵۵۰ نفر دانست که زیاد آنها تابعیت های اروپایی و غربی داشتند. در سال ۲۰۱۶ تعداد عنصرهای وابسته به گردان الخنساء تنها در شهر الرقه بالغ بر ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر بود که نیمی از آنها خارجی بودند.

با گردان زنان داعش آشنا شوید

گزارش های بین المللی و منطقه ای نشان می دهد که داعش حتی جهت جبران کمبود نیروهای خود از زنان استفاده می کند. در حال حاضر حدود یک سوم از نیروهای داعش را زنان تشکیل می دهند. آنها آموزش های نظامی را جهت شرکت در مبارزات دریافت می کنند. روزنامه الشرق الاوسط در شماره ۲۴ آوریل سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که میزان همکاری زنان و دختران نوجوان در این گروه بالغ بر ۵۵ درصد از مجموع مبارزان آنها شده است است.

انگیزه های پیوستن زنان به داعش متعدد هست. سوزان شروتر از کارشناسان آلمانی در این رابطه می نویسد که جذب زنان در داعش در نتیجه تصورات رمانتیک آنها و با نشانه جستجوی یک زندگی باعشق و بی سابقه صورت می گیرد. بعضی از این افراد خود را بخشی از روند گسترده جهانی می دانند و معتقدند که دنیا را به صورت کامل عوض کردن خواهند داد!

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۵ در بررسی این انگیزه ها به استدلال های سه تن از زنان منتسب به گردان های الخنساء پرداخته و به نقل از یکی از آنها می نویسد: انگیزه من از این کار قدرت و پول و بویژه قدرت بود. بعضی متخصصان و روان شناسی معتقدند که تشکیل گردان الخنساء به عنوان روزنه ای جهت بعضی زنان محسوب می شود که به دنبال تسلط بر زنان دیگر هستند.

پروژه “صوت و تصویر ” ۲۷۸ مورد ازدواج اضطراری مبارزان خارجی با زنانی که زیاد آنها کمتر از ۱۸ سال سن داشتند را مستند کرده هست. در بعضی موارد دختران که مظنون به ارتباط با عنصرهای داعش شده است اند، همان شب ازدواج فرار کرده یا خودکشی کرده اند.

واژه های کلیدی: گردان | دختران | تروریست | تروریستی | تروریست ها | گروه تروریستی | عربستان سعودی | تروریست های داعش | گروه تروریستی داعش

با گردان زنان داعش آشنا شوید

با گردان زنان داعش آشنا شوید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs